Vláda ročních období

21. září 2015 v 21:16 | Wlcky |  Vláda ročních období
---Vítejte na ostrově, kterému se zde neřekne jinak, než Rok. Je to veliký ostrov, spíše celý kontinent, sám uprostřed oceánů, kde se o něho vlny, jednou líně, jindy dravě, rozrážejí. Rok je zvláštní ostrov, o kterém nikdo, kromě jeho obyvatel, neví. Je ukryt prastarými kouzly před zraky okolního světa. Ale tyto kouzla způsobují, že ani samotní obyvatelé Roku netuší o okolním světě. Život se zde ubírá svým vlastím tempem, bez ohledu na světy za oceány.
---A tímto "vlastním tempem" mám na mysli fakt, že ostrovu vládnou 4 mocní tvorové, jenž každý z nich drží v ruce moc jednoho z ročních obodobí. Celá země je tak rozdělena na 4 části (a území nikoho uprostřed). Rozlehlé lány nejmocnějšího z této čtveřice: Letního císaře. Jarnímu pánovi pak náleží země na východě, rozmarné a bujaré vzkvétající území. Na severu leží hornatá, vždy zamrzlá, země Krále zimy. A poslední z krajů, úrodná říše Podzimní paní.
---Dalo by se říct, že kvůli rovnoměrnému rozvrhnutí síly a moci každého z ročních období, by měl Rok prožívat klidnout dobu, bez válek a pohrom. Aby nikdo z Velké čtveřice nepřekročil své pravomoce, setkávají se pravidelně na Ročním sněmu, jenž má zabezpečit mír v říších. Avšak boj o moc, území a slávu dokáží zatemnit mysl i tomu nejčestějšímu z nich.

Jak věřit muži se lvím srdcem, který pevně v ruce svírá moc a chorobně se bojí své slabosti?
Jak věřit úskočnému pláštníkovi, co za vloženou důvěru jen lží se dokáže oplatit?
Jak věřit temnému muži, který ledem a sněhem své srdce obalil?
Jak věřit vlivné dívce, co v žilách temnou krev víly má?


O stvoření

  1. Letní vánek - Spisy Letního císaře

I. Svár

  1. V obležení
  2. Podzim a Zima
  3. Květina
  4. Tichá píseň po zvratu

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama